Bałkański blog Agnieszki Skieterskiej, pisany od 2007 :: And all that will be left are the stories we have told
Blog > Komentarze do wpisu
Bułgaria - świetny kraj dla podróżników, którzy cenią swój portfel

Wydawnictwo Lonely Planet (LP) ogłosiło właśnie ranking najbardziej polecanych przez podróżników miejsc. Jako chmura tagów edycja 2013 zestawienia prezentuje się tak, jak na obrazku z lewej strony.

We wszystkich kategoriach królują kraje Azji, Europa pojawia się sporadycznie. W rankingu jest kategoria szczególnie bliska memu sercu, czyli kraje przyjazne dla budżetu podróżników, w których pobyt nie drenuje nadmiernie kieszeni. Wśród 10 najwyżej ocenionych w tej grupie jest siedem państw Azji i tylko jedno z Europy - Bułgaria.

Cały ranking LP możecie przeczytać tu >>> (uwaga, na dole linki do dwóch kolejnych części).

Jak każde zestawienie typu "naj", to również ma swoje wady. Zasadnicza to taka, że oprócz Bułgarii mogłabym dodać jeszcze kilka innych krajów w Europie, w których też jest ciekawie i nie wyda się w nich majątku, ale generalnie z wyborem się zgadzam.

Choć wielu Polakom Bułgaria kojarzy się wyłącznie z morzem, ja nieodmiennie polecam góry. Od Riły i Pirynu, przez Rodopy, aż po Starą Płaninę, w której byłam ostatnio.

Droga w kierunku szczytu Golam Kupen (2169 m n.p.m.), Stara Płanina, fot. A.Skieterska

Jeśli macie tydzień lub dwa wolnego, warto spakować plecak i ruszyć!

O Rile i Pirynie kilka ładnych lat temu pisałam m.in. w tekście "Nie tylko Słoneczny Brzeg", a trochę wspomnień ze Starej Płaniny i okolic znajdziecie w "Opowieściach z plecaka" - cz. 1 i cz. 2.


Stara Płanina, okolice Przełęczy Trojańskiej, fot. A. Skieterska

sobota, 23 marca 2013, skieterska

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:

"Oko na Bałkany" na ekranie
Przegląd filmowy Oko na Bałkany